طراحان اطلاعات و ارتباطات تارادیس
(با مسئولیت محدود)

021-88852556
021-88443943

برای دریافت مشاوره رایگان و یا سفارش محصولات و خدمات، با ما تماس بگیرید.

اخبار /

فیس‌بوک تحمل درد جدایی زوج‌ها را آسان‌تر می‌سازد

 

» فیس‌بوک تحمل درد جدایی زوج‌ها را آسان‌تر می‌سازد

امروزه ادامه یافتن روابط تمام شده در فضای مجازی به مشکل بسیاری از کاربران تبدیل شده است. ما به راحتی در فضای واقعی از مواجه یا برخورد با دوست پسر، دوست دختر یا همسر قبلی مان اجتناب می‌کنیم. اما برای بسیاری مدیریت برخورد با همسر سابق در فیس‌بوک یا پلتفرم‌های اجتماعی دیگر آسان نیست. مخصوصا اگر همسر سابق یا دوست پسر و دختر سابق‌مان در گروه مشترکی از دوستان باشند و ما به راحتی عکس‌ها، پست‌ها یا کامنت‌های آن‌ها را مشاهده کنیم.

فیس‌بوک در اقدامی جدید تلاش کرده است این مشکل را برطرف سازد. این پلتفرم اعلام کرده می‌خواهد با استفاده از برنامه‌ای میزان تعامل افراد با دوست پسر، دوست دختر یا همسر سابق را تا حد ممکن کاهش دهد. ویژگی جدید از کاربرانی می‌پرسد آیا علاقه دارند اطلاعات یا آپدیت کمتری از دوستشان در نیوزفید ببینند. حتی کاربر مورد نظر می‌تواند از فیس‌بوک درخواست کند اسم پارتنر سابقش را از تگ کردن در عکس‌ها بردارد. شما می‌توانید انتخاب کنید که در پست‌هایی که پارتنر سابق‌تان در آن حضور دارد تگ نشده یا نمایش آن پست‌ها محدود و محدودتر شود.

کاربران می‌گویند که این امکان جدید فیس‌بوک چندان هم تازه نیست. چرا که پیش از این "Google Photos" و "Facebook’s On This Day" به کاربران اجازه می‌دادند اطلاعات شخصی عشق سابق‌شان را پنهان کنند. اپلیکیشن‌هایی چون "Ex Lover Blocker" ،"KillSwitch" و "Eternal Sunshine" نیز کارکرد مشابه‌ای دارند. اقدام فیس‌بوک از این جهت متفاوت است که شما می‌توانید شخصا انتخاب کنید که چطور پست‌ها یا آپدیت‌های عشق سابق‌تان را پنهان کرده یا کمتر ببینید.

واقعیت این است که بسیاری از کاربران به راحتی می‌توانند این امکان را استفاده نکنند. مثلا اگر از ابتدای رابطه وضعیت آن را در فیس‌بوک اعلام نکنید وقتی به جدایی انجامید یا ادامه نیافت دیگر فیس‌بوک از شما نمی‌پرسد که می‌خواهید عشق سابق‌تان را پنهان سازید یا خیر؟

منبع: تواناتک